Vaše jistota v jazykovém vzdělávání již 20 let

AKTUALITY

  • od září 2020 opět otevíráme nové a návazné kurzy v České Třebové, Rychnově nad Kněžnou, Týništi nad Orlicí, Opočně a Žamberku
  • s námi Vás bude studium bavit a něco se skutečně naučíte
  • s námi získáte e-learning a zcela jedinečný jazykový servis zcela zdarma
  • dovolte nám, abychom Vás přesvědčili, že takřka každý se s trochou píle může naučit velmi dobře anglicky
  • náš přístup, naše ceny i studium samotné Vás velice jistě příjemně překvapí
  • budeme se na Vás těšit

Často kladené otázky

Zde si Vám dovolujeme zodpovědět na Vaše nejčastější otázky. Pokud zde nenaleznete odpověď na tu Vaši, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám vše zodpovíme.Jak je to s cenou kurzu, když je na kurzu menší počet studentů, než jste očekávali ?

- Cena je vždy pevná. V žádném případě u nás nedochází k tomu, že by kvůli případnému nižšímu počtu studentů byla cena vyšší. Pokládali bychom za naprosto neseriózní zvyšovat cenu kvůli tomu.

Nemůže se stát, že by se cena kurzu výrazně navýšila kvůli učebnicím a dalším studijním materiálům ?

- V žádném případě. Cena kurzu je pevně daná a veškeré studijní materiály dostáváte zcela zdarma.

Kdy, jak a na jak dlouho se kurz platí ?

- Kurzovné se platí až tehdy, jsme-li si oboustranně jisti, že daná úroveň pokročilosti je správná, čili rozhodně ne na první hodině či dokonce ještě před ní. Tzv. zápisové dny považujeme za jednoznačně neseriózní, protože student ještě neměl možnost si nic vyzkoušet, nikoho poznat apod. Kurz se platí poté v hotovosti a na půl roku dopředu.

Na jak dlouho pořádáte dané kurzy ?

- Jedná se vždy o školní rok, čili od září do poloviny června.

Postihla i vaši jazykovou školu nějak koronavirová krize ?

-Ano postihla, a to citelně. Podle nařízení vlády jsme nemohli fungovat část března, května a celý duben. Samozřejmě jsme byli s našimi všemi studenty v kontaktu určitou bezplatnou on-line formou. Ihned, jak to bylo možné, tak jsme výuku obnovili. Jsme rádi, že to naši studenti přijali s pochopením. Výuku jsme, jak to bylo možné, protáhli. Náklady na neodučené hodiny jsme vzali na sebe, a o všechny neodučené hodiny bude snížena našim studentům částka na další pololetí. Jinak jsme vždy postupovali v souladu s nařízením vlády ohledně roušek a dezinfikování všech výukových prostor. Jsme rádi, že se život vrátil do normálního režimu, na druhé straně určitá opatrnost v celodenním životě je jistě pro každého z nás všude namístě. Jen tak se nám to vše daří tak, jak by jinde ve světě mohli závidět. Jsme rozumní a vzdělaní lidé.

Chodil jsem na angličtinu 9 let a stejně neumím pořádně nic, dokážete to nějak změnit ?

- Dokážeme, a to oboustranně systematickou a pilnou prací, správným a citlivým přístupem, nikoliv laciným slibováním zázraků.

Mohou s vámi studovat i důchodci a lidé ve starším věku ?

- Ano samozřejmě. A je to i velmi vhodné. Máme s takovými lidmi ty nejlepší zkušenosti. Dokonce v Týništi nad Orlicí máme 2 specializované kurzy pro seniory.

Má cenu chodit na docházkový kurz, jestliže můžu i někde studovat on-line či sama ?

- Jistěže má. Kromě toho, že poznáte nové lidi a možná i nové přátelé, budou to lidi stejných znalostí, jako máte Vy. Můžete si tedy porovnat, jak na tom sama jste, jestli se doma připravujete dostatečně apod. Kromě toho je zde z očí do očí procvičován jazyk zcela komplexně, což nelze dálkovou formou naprosto realizovat. V případě naší jazykové školy jsme to pro Vás připravili tak, že cenově i rozvrhem to pro Vás bude jistě velmi příjemné.

Stalo se mi, že v jedné jazykové škole po mně chtěli vyrobit si jmenovku a byli na mě celkem i hrubí, necítila jsem se zde dobře, jak k lidem přistupujete vy ?

- To nás velmi mrzí, že máte takové zkušenosti. U nás nic takového nepřipadá v úvahu. Lektor je zde pro Vás. Velmi si vážíme každého studenta, který k nám chodí, neboť jenom díky studentům můžeme dělat naši práci. U nás tedy plně platí: náš zákazník – náš pán. Stručně řečeno. Lektor Vás vždy při příchodu slušně a mile pozdraví, chová se profesionálně během hodin, je milý a vstřícný a při odchodu se s Vámi mile rozloučí. Je Vám vždy nápomocen a je odpovědný za vytváření uvolněné a milé atmoféry při hodinách. Pokud budete i mimo hodiny cokoliv z angličtiny potřebovat, neobávejte se lektora kontaktovat. Vše je součást jeho práce. Stresu a špatných lidí je všude kolem nás dost. Dbáme toho, aby se každý u nás cítil dobře. Neznamená to ale, že Vás lektor bude „šetřit“ při konverzaci apod., což jistě chápete. Přece jen jsme zde všichni z toho důvodu, abychom se něco naučili.

Co si mám představit pod pojmem „jazykový servis“ ?

- To znamená, že pokud někdo není přítomen na hodině, vždy mu danou látku dovysvětlíme a doplníme, a to buď osobně či e-mailem. Dále to zahrnuje veškerou pomoc při jakémkoliv problému ve škole či zaměstnání, týká-li se angličtiny nebo něčeho, s čím můžeme našim studentům pomoci. Toto vše je samozřejmě součástí ceny kurzu.

Můžu se naučit anglicky, když mi je již přes padesát ?

- Studium angličtiny nepřekáží ani věk ani žádné předcházející vzdělání. Nejdůležitější je pravidelně si opakovat, docházet na kurz a poté se u nás nemáte čeho obávat.

Budu se umět ještě učit, když už jsem poměrně dlouhou dobu ze školy ?

- Samozřejmě. Naše studijní metoda vyžaduje pouze určitou pravidelnost a vytrvalost. Nemáte se opravdu čeho obávat.

Jací lidé chodí na kurz, nebudu se zde cítit ostýchavě a nervózně ?

- Na našich kurzech je velice příjemná atmosféra. Je to tak správné a důležité, protože velice dbáme na to, aby k nám každý chodil rád a byl spokojený. U někoho po mírném počátečním ostychu nervozita zcela opadá a lidé si na sebe zvyknou. Mnoho lidí se zde dokonce spřátelí.

Máte speciální kurzy pro maturanty, zvláště, když se blíží státní maturity ?

- V tomto případě Vám tedy můžeme vřele doporučit náš kurz pro „pokročilé I“, který Vás připraví dokonale jazykově ve všech oblastech, čili poslechu, četbě, gramatice, psaní i konverzaci. Je poté na Vás, jestli chcete složit státní maturitu či certifikovanou jazykovou zkoušku.

Několikrát se mi stalo, že kurz, o který jsem měla zájem, nebyl otevřen, což mě velmi mrzelo, jak je to u vás ?

- My, na rozdíl od statních jazykových škol, neděláme svoji práci primárně pro velký zisk, ale proto, že nás to baví a jsme v tom dobří. Čili, i kdyby se stalo, že daný kurz budou navštěvovat 2 – 3 lidé, což se nestává, ale kdyby, nemusíte mít žádné obavy, kurz bude v každém případě otevřen.

Mám negativní zkušenost z kurzu, kde jsme byli začátečníci, ale pár lidí už byli pokročilejší, učitel si potom povídal jenom s pokročilejšími a nás nechal, abychom si něco studovali sami.

- Tak to jistě nebylo u nás. U nás každého zařadíme do správné úrovně pokročilosti, kde na daném kurzu budou všichni mít stejné znalosti. Například, jste-li mírně pokročilá, budete s námi studovat pouze ve skupině, kde jsou mírně pokročilí. Jinak to u nás ani není možné.

Může se mnou na kurz, když jsem začátečnice, chodit i moje dvanáctiletá dcera ?

- Tak toto není naprosto vhodné. My se specializujeme na vzdělávání dospělých. Rádi Vás uvítáme, ale Vaší dceři doporučíme jazykovou školu, která děti umí opravdu učit.

Jak se můžu na kurz přihlásit ?

- Stačí nám zatelefonovat či poslat e-mail a o vše ostatní se již postaráme.

Co když mi nebude vyhovovat daný čas kurzu ?

- Toho se není třeba obávat. Máme celou širokou paletu kurzu, kde si určitě vyberete.

Jak provádíte rozřazení studentů do jednotlivých úrovní ?

- Tak předně je třeba říci, že toto je naprosto stěžejní. Nejprve toto provádíme tak, že si s každým telefonicky pohovoříme a předběžně zařadíme do té správné skupiny. Poté toto ještě ověříme zkušebními hodinami. Teprve poté se vzájemně ujistíme, že daná úroveň pokročilosti je ta správná a dořešíme zbývající organizační věci.

Co když přece jenom nebudu něčemu rozumět, kdo mi co vysvětlí a pomůže ?

- My jsme tu pro naše studenty neustále. Čili bez obav nás kdykoliv kontaktujte. Můžeme se sejít osobně, či vyřešit daný problém e-mailem. Obrátit se v tomto na nás můžete kdykoliv kromě soboty.

Co když budu někdy chybět ?

- Tak nás můžete kdykoliv kontaktovat, pošleme Vám zameškanou látku, či Vám ji osobně dovysvětlíme. Toto vše je součástí jazykového servisu.

Kde seženu učebnici, je možné ji koupit u vás ?

- My se zabýváme jazyky, nikoliv prodejem a distribucí knih. Čili na internetu nebo v knihkupectví.

Co si myslíte o materiálech, které za tři měsíce naučí člověka anglicky ?

- Je to samozřejmě scifi. Cizí jazyk je dlouhodobější záležitostí. Lidský mozek je nějak utvářen, a to nelze ošidit.

Můžu si doma ještě nějak rozšiřovat své znalosti ?

- Určitě můžete. Jde ale o to zachovat si pravidelnou a systematickou práci z kurzu. Poté můžete jako doplněk používat libovolné doplňkové materiály.

Je lepší navštěvovat celoroční kurz, nebo se přihlásit na jazykový pobyt do zahraničí ?

- Při správném přístupu ke studiu budete překvapen, jakých skvělých výsledků dosáhnete při celoročním kurzu. Jazykový pobyt v zahraničí je víceméně vyhazováním peněz. Pokud si chcete rozšířit své znalosti a užití v praxi, vycestujte do ciziny za prací, za poznáním, kde budete v každodenním kontaktu s Brity, Američany, Australany nebo Novozélanďany a budete odkázán pouze sám na sebe. Jinak to nemá žádný význam. Namísto toho je lepší si dovolenou užít se vším všudy.

Co je při studiu angličtiny nejdůležitější ?

- Jednoznačně je to píle a vytrvalost. Bez těchto vlastností se v angličtině, ale ani v životě nedostaneme nikam.